KAHRAMANLARA MEKTUP!

Sevgili Yaralı Kahramanlarımız,

Çocukken yaşadığınız cinsel istismar için çok üzgünüz. 

Yaralarınızdan kendinize nasıl merhem yapacağınızı aşağıda yazıyoruz.

Önce bakın geçmişinize. Hala size acı veriyorsa geçmemiş demektir. 

O zaman; 

Birlikte Çocuk Cinsel İstismarını Önleyebiliriz #birşeysöyleyin Hareketine katılın. Hareketi çevrenizde duyurabildiğiniz kadar duyurun. Böylece çocukken yaşadığınız istismarın sizi pasifleştirmesinden kurtulup aktif olmaya ve güç kazanmaya başlarsınız.

Bu web sitesinde ki bilgilerden her gün birkaç cümle okuyabildiğiniz kadar okuyun. Böylece cinsel istismarın sizi kontrol etmesinden kurtulup siz istismarı kontrol etmeye başlarsınız. 

 

Bu travma yıllarca sizin içinizde bununla büyümüşünüz. Bu sizin ne kadar mücadeleci, sağlam bir ruha sahip olduğunuzu gösterir. Bu gerçeği unutmak, bastırmak yerine hatırlayabildiğiniz kadar hatırlayın. Sizi anlayacak birine tüm detaylarıyla anlatın. Böylece içinizde ki zehir dışarı akmaya başlar, rahatlarsınız. 

 

Çocukluğunuza bir mektup yazmanızı isteriz.  Çocukken cinsel istismara dair tüm hatırladıklarınızı, duygularınızı her gün birkaç cümle yazın mektuba. Bu mektubu yazması haftalar, aylar sürebilir. Önemli olan hatırlayıp, hissederek yazmak. Böylece çocukken kaybettiklerinizin matemini tutmanızı sağlar.

Bırakın içiniz dışınıza çıksın. Bırakın gözyaşlarınız seller sular gibi aksın…o göz yaşları büyülüdür. Ruhunuza şarkılar söyleyin…şarkılarla çıkan nefes büyülüdür.  Sizi iyileştirir.  

Mektubu bitirdiğinizde bu yara sizin derdiniz artık değil, gücünüz olur. Zafer sizindir artık.

Taşıdığını utanç ve suçluluk sizin değildir! O utanç ve suç size bunu yapanın ve buna göz yumanındır. İsterseniz ve istediğiniz zaman bu mektubun bir kopyasını size bu suçu işleyenlere gönderebilirsiniz.

Sonra da çocukluğunuzun geçtiği mahalleye gidin bir gün. Mektubu mahallede bir yere gömün. Travmanızla vedalaşın. Çocukluğunuzu anımsayın. Çocukken yaşadığınız onca ihmal ve istismara rağmen hayatta kalma gücünden dolayı kendiniz kutlayın, şefkatle.  

Biz de Sevgiyle sarılıyoruz o çocuğa, öptüğümüzü söyleyin. 

World Human Relief