#birşeysöyleyin Hareket Günleri

Babam yıllarca bana ve iki kardeşime tecavüz etti.

Annem seziyordu ama ağzından bir fısıltı dahi çıkmadı!

Güvendikleri ihanet edince çocuğun dünyası da bir mezar kadar karanlık ve soğuk oluyormuş meğerse…

Kardeşlerimden biri intihar etti!

Hiç değilse birileri bir şey söyleseydi!

Azıcık da olsa söyleseydi!

Uzaktan da olsa söyleseydi!

Siz söyleyin şimdi… ne olur bir şey söyleyin…!

18 - 21 Kasım 2020

    Çocuk Cinsel İstismarını Önleme Ekibi Üyemiz olmak isterseniz #birşeysöyleyin Hareket günlerinde sizlerden özellikle yapmanızı istediklerimizi aşağıda sıraladık. Bunlardan biri ya da birkaçını yapmanız ve yapılması için çevrenizdeki insanları örgütlemeniz çocuk cinsel istismarının önlenmesi konusunda oldukça önemli adımlardır.

  1.  Sitemizde bulunan Çocukları Cinsel İstismardan Koruma Yolları adlı bölümü okuyun. Evlerde, okullarda ve iş yerlerinde cinsel istismar farkındalığını artıracak etkinlikleri/öğrenme oturumları/seminerleri düzenleyin.

  2. E-posta ile sizlere ulaştıracağımız Çocukları Cinsel İstismardan Koruma Yolları broşür/afiş/bildirilerin çıktısını alıp çevrenizde, iş yerlerinde, okullarda, sokaklarda dağıtın.

  3. İnternete erişimi olmayan ebeveynler ve çocuklar için bu bilgileri sözel olarak anlatın.

  4. Kırsalda yaşayan halkı ve çocukları bilinçlendirmek çok önemli. Elden ya da posta yoluyla ilçe, kasaba ve köylerde yaşayan tanıdıklarınıza bu broşür/afiş/bildirileri ulaştırın.

  5. Anadolu kırsalında çalışan öğretmenlerimizin cinsel istismardan korunma yolları broşür/afiş/bildirileri öğrenci ve ebeveynlerine ulaştırması için her tür desteği verin. Gerekirse köyleri ziyaret edin.

  6. Siteye koyacağımız ve sizlere eposta ile ulaştıracağımız afiş/broşür/videoları yazılı, görsel medyada yayın.

  7. Çocukları Cinsel İstismardan Koruma Yollarını okuduktan sonra "Harekete Katıl" butonuna tıklayıp, harekete katılabilirsiniz.

Şimdinin ve geleceğin çocukları adına çok teşekkür ederiz.